Zwiedzanie
GRY MIEJSKIE
NAJMŁODSI TURYŚCI
TRADYCYJNE
WARSZTATY PIERNIKARSKIE I SPACERY Z PRZEWODNIKIEM
Cennik
Usługi przewodnickie
Polecamy
Ciekawostki z Torunia
GRY MIEJSKIE
W OFERCIE:

- Odkrywcy toruńskich tajemnic
Propozycja aktywnego zwiedzania grodu Kopernika, podczas którego uczestnicy stają się tropicielami toruńskich sekretów. Poznawanie miasta i jego zabytków dostarcza wielu wrażeń i staje się niezapomnianą przygodą. Na zakończenie zabawy konkurs z niespodziankami, słodki poczęstunek oraz dyplom dla każdego uczestnika.
Cena: 200 zł
Plansza gry: starówka toruńska w obrębie średniowiecznych murów miejskich (mapka).
Czas gry: ok. 2 godzin.
Ilość osób: do 50

- Tajemnica zaginionej receptury
Od wieków przepis na toruńskie pierniki jest pilnie strzeżoną tajemnicą. Jednak jakiś czas temu wyszło na jaw, że Michał Grauer - znany piekarski mistrz, który wypiekał najlepsze pierniki w całym Toruniu, zostawił spisaną na  kawałku pergaminu recepturę na te smakołyki. Kto dzisiajjest w jej posiadaniu – córka mistrza, benedyktynki… a może trafiła w niepowołane ręce?
Uczestnicy zabawy podzieleni na kilkuosobowe drużyny przeżyją prawdziwą przygodę, odbywając wędrówkę przez czas i przestrzeń. Ich zadaniem będzie odnalezienie zaginionej receptury. Szukając wskazówek i informacji odwiedzą najpiękniejsze miejsca, poznają gotyckie zabytki i poczują prawdziwą atmosferę Torunia!
Plansza gry: starówka toruńska w obrębie średniowiecznych murów miejskich (mapka)
Czas gry: ok. 2 godz.
Meta: miejsce, gdzie ukryta jest zaginiona receptura – do odnalezienia w trakcie gry
Cena: 200 zł
Ilość osób: do 50

- Opowieść o smoku toruńskim - historia nie całkiem prawdziwa
Gra nawiązuje do legendy o smoku, który pojawił się w Toruniu i był widziany przez mieszkańców miasta. W odróżnieniu od innych legendarnych smoków, toruński gad pochodzi z czasów nowożytnych, w związku z czym zachowały się pisemne przekazy dotyczące jego wyglądu oraz miejsca gdzie był widziany. Relacja o smoku toruńskim została spisana w kancelarii miejskiej w Toruniu według zeznań świadków, którzy widzieli stwora. Dokument ten uważany jest obecnie za zaginiony, jednak uczestnicy gry będą mogli samodzielnie odnaleźć smoka, a także odtworzyć jego wygląd. Pojawienie się smoka pozostawiło w Toruniu trwałe ślady w postaci różnych wizerunków. Miejcie oczy otwarte i znajdźcie smoki, które kryją się we współczesnym Toruniu! Musicie się spieszyć – smok został sprowadzony do naszych czasów tajemniczą siłą, której działanie jest krótkotrwałe i ulotne!
Plansza gry: starówka toruńska w obrębie średniowiecznych murów miejskich (mapka)
Czas gry: ok. 2 godz.
Meta: miejsce pobytu smoka – do odnalezienia w trakcie gry.
Cena: 200 zł
Ilość osób: do 50Aktualności
Weekend za pół ceny - Polska zobacz więcej
06.10
Legendy toruńskie
Legendy toruńskie
Galeria
LOT ToruńTorun
© Copyright PIERNIKOWA CHATKA 2012projekt i realizacja: designR